Producenci
Promocje
Dildo żelowe podwójne - fioletowe - Jelly Double Dong
Dildo żelowe podwójne - fioletowe - Jelly Double Dong
165,99 zł 135,00 zł
szt.
Kulki gejszy - niebieskie - Stratos - AVE
Kulki gejszy - niebieskie - Stratos - AVE
127,99 zł 99,00 zł
szt.
Masażer Nea 2 - niebieski - Lelo
Masażer Nea 2 - niebieski - Lelo
418,99 zł 399,00 zł
szt.
Masażer - burgund & róż - Bsoft Premium - B Swish
Masażer - burgund & róż - Bsoft Premium - B Swish
283,99 zł 159,00 zł
szt.
Jajeczko zdalnie sterowane Lush - różowe - Lovense
Jajeczko zdalnie sterowane Lush - różowe - Lovense
420,99 zł 329,00 zł
szt.
Masażer - czarny & magenta - Bsoft Premium - B Swish
Masażer - czarny & magenta - Bsoft Premium - B Swish
283,99 zł 159,00 zł
szt.
WYBÓR AKCESORIÓW DO BDSM - KRĘPOWANIE 0
Wybór akcesoriów do BDSM - krępowanie

Osoby, które pragną spróbować jak smakuje BDSM stoją przed możliwością wyboru niemal niezliczonej ilości akcesoriów do tych praktyk. Początkującym bywa ciężko nie tylko zdecydować się na jakieś konkretne, ale wręcz domyślić, co do czego służy i jak tego używać.

 

Na początek przypomnijmy, że angielski skrót BDSM rozwija się na kilka głównych pojęć, które określają charakter całej zabawy. Jest to dyscyplina, krępowanie, dominacja a także ból i czerpanie z niego przyjemności przez obie strony. Temat jest naprawdę szeroki, ma wiele aspektów  i wcale niekoniecznie trzeba rzucać się na głębokie wody by poznać od razu każdy z nich.

Raczej krok po kroczku próbować różnych smaków by poznać swoje i partnera reakcje na nie. Dla wielu osób wystarczającą podnietą będzie skucie rąk kajdankami w czasie seksu albo rozpięcie partnera na łóżku. Inne mogą czerpać przyjemność z mocnego krępowania, aż do unieruchomienia, ale stronić od klapsów. Albo dopiero tresura z użyciem obroży, knebla i smagania szpicrutą jest prawdziwą podnietą i odreagowaniem na codzienne życie.

 

To najprostsze zachowania, do wypróbowania przez każdą parę mającą chęć choć „liznąć” BDSM. Czy skończycie na tym, czy tylko otworzycie drzwi, przez które droga zaprowadzi was do takich zabaw jak mumifikacja, pegging, trampling, feminizacja, CBT, pony, sissy i dziesiątek innych zachowań i praktyk?  Kto wie.

Na razie zapraszamy na mały przegląd oferty sklepu erotycznego Rozkosznie.pl i krótki przewodnik dla początkujących, po tym co, do czego i jak użyć.

 

Kajdanki

 

Dominacja – i uległość – często zaczyna się od pozbawienia lub ograniczenia możliwości ruchu. Tak, jak od stuleci traktowano niewolników, tak też w zaciszu sypialni czy też własnym lochu, praktykuje się obecnie. Jeśli takie krępowanie będzie lekkie, to wypróbuje je z chęcią wiele kobiet i mężczyzn. Najprostsze z sypialnianych zabaw to właśnie krępowanie dłoni w czasie seksu, choć zapewne fachowcy obraziliby się, gdyby nazwać to BDSM. Pamiętajmy jednak, że to nie poradnik dla masterów, tylko słów kilka o tym, czego można spróbować w łóżku. W niektórych pozycjach krępowanie dłoni będzie minimalnie ograniczało ruchy i miało charakter zabawy. Ale już skucie dłoni za plecami działa mocniej, ciężej wtedy się poruszać i można poczuć namiastkę utraty woli.

 Kajdanki BDSM

Do takich delikatnych zabaw możecie sięgnąć po równie subtelne kajdanki. Na przykład Bijoux Indiscrets Désir Métallique, które pełnią funkcję raczej ozdobną. Pięknie prezentują się na kobiecym ciele, dają przyjemny dreszczyk emocji, ale ich miejscem jest po prostu udawanie BDSM. Co też przecież wiele par lubi, nie wkraczając nigdy w strefę bólu czy faktycznej utraty kontroli nad ciałem. Bardziej solidne i już spełniające swoją funkcję to na przykład S&M Shadow Fur Handcuffs. Te można już szarpać, ciągnąć, wytrzymają różne miłosne ruchy czy przykucie do łóżka. A są przy tym podbite futerkiem, by było dla dłoni milej i by ładniej wyglądały ;)

 

Jeśli jednak BDSM ma być traktowane poważniej, to kajdanki nie mogą być tylko ozdobą. Muszą potwierdzać dominację, a nie tylko ją udawać. Jeśli chcecie więc potraktować temat bardziej serio, to zwróćcie oczy na przykład na model ze skóry bydlęcej Sportsheets Edge Leather Wrist Restraints. To już jest konkret, gruby materiał, mocny łańcuch, solidne zapięcie.

Powyższe pozycje jak widzicie opierają się na założeniu, że nadgarstki opinane są przez szerokie taśmy. Innym podejściem są kajdanki w stylu policyjnym. Decydują się na przykład na model 50 Shades of Grey - Metalowe kajdanki - Metal Handcuffs musicie pamiętać, że mają swoje ograniczenia. Metalowe obrączki są wąskie, siłą rzeczy mogą więc wrzynać się w ciało przy gwałtownych ruchach, a szarpanie rąk tak skutych niemal na pewno zostawi ślady na skórze. Nie znaczy to, że odradzamy ich używanie, ale musicie pamiętać, że zazwyczaj kajdanki z opaskami będą dużo bardziej przyjazne dla ciała.

 

Liny bondage

 

W tym miejscu wypada zwrócić uwagę, że kajdanki wcale nie są jedynymi akcesoriami, które mogą służyć do krępowania. Równie skuteczne w tym celu są liny - sam termin bondage oznacza zresztą właśnie krępowanie sznurem. Nie skłamiemy mówiąc jednak, że dobre wiązanie to sztuka. Bez przenośni. Techniki wiązania wywodzące się z Japonii, nazywane shibari, są bardzo widowiskowe. Ich pokazy i warsztaty odbywają się na całym świecie, Polski nie wyłączając. Kompozycje powstałe po związaniu liną w tej technice są niesamowicie estetyczne, pełne harmonii i równowagi, co jest zresztą charakterystyczne dla chyba wszystkich japońskich zachowań.

 Linki BDSM

Bez obaw jednak, nie każemy wam iść na warsztaty by przywiązać partnerkę do łóżka ;) Na potrzeby BDSM wystarczy wam znać dosłownie kilka węzłów. Wystarczająco, by związać ze sobą ręce, nogi, przywiązać do wspomnianego łóżka czy też kija lub słupka. Oczywiście w sposób bezpieczny, czyli umożliwiający szybkie rozwiązanie. Zaletą liny jest łatwość krępowania w wielu pozycjach, wiązania ze sobą nie tylko nadgarstków ale i przedramion, albo przywiązywanie rąk do korpusu, wiązanie nóg  i rąk ze sobą, obwiązywanie piersi. Nawet nie wchodząc na teren sztuki wiązania shibari znajdziecie wiele sposobów na wykorzystanie liny w BDSM.

 

Sznury do wiązania ciała są zazwyczaj wykonane z miękkiego, miłego dla ciała materiału. Naturalnego, lub sztucznego. Nawet jeśli są mocno zaciśnięte to powodują tylko chwilowy ucisk jednak ślady na skórze przez nie zostawione nikną szybko. Kwestia nieraz minut, czasami godzin, ale gdy lina jest na tyle miękka by nie naruszyć naskórka, to jej odcisk szybko staje się niewidoczny.

Oczywiście pod warunkiem, że wybierzecie linkę do bondage a nie alpinistyczną albo sznurek z marketu budowlanego ;) Idealnym wyborem będzie na przykład zestaw dwóch dwumetrowych lin Sznury do krępowania - S&M Silky Rope Kit, albo dłuższa, dziesięciometrowa lina Linki do krępowania - Fifty Shades of Grey Freed 10 Meter Bondage Rope, którą możecie już obwiązać kawał ciała.

 

Czy dla amatora, początkującego, lepsza będzie lina czy kajdanki? Odpowiemy – zależy do czego. Krępowanie polegające na skuciu ze sobą rąk czy nóg albo przykuciu do łóżka oczywiście najłatwiej przeprowadzić kajdankami. Jeśli natomiast lubicie popuścić wodze fantazji, to dużo większe możliwości daje lina. Po kilku użyciach dość szybko będziecie już mogli wyprowadzić ulubione pozycje, a kto wie, może kiedyś spróbujecie też sił z shibari…

 

Ciąg dalszy nastąpi ;) ......

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl